EFT teraapia

Mis on EFT? Mis on META EFT?  
​Emotsionaalse vabaduse tehnika (EFT, i.k. Emotional Freedon Technique) on tõhus abivahend vabastamaks negatiivseid emotsioone ja valu. EFT on energeetilise psühholoogia lihtne teraapiameetod, mis ühendab endas psühhosomaatilise haiguste käsitluse ja iidsed teadmised inimkeha läbivatest energiameridiaanidest. EFT võib anda suurepäraseid tulemusi nii füüsiliste kui emotsionaalsete vaevustega tegelemisel. Lisaks sellele võib see aidata parandada tegutsemise tulemuslikkust (nt tööl, spordis, õpingutes). EFT põhineb teoorial, et kui mistahes eluvaldkond vajab parandamist, siis parandamist võivad takistada seni lahendamata emotsionaalsed teemad. On teada, et ka füüsiliste vaevuste või kroonilise valu puhul võib loomulikku tervenemisprotsessi takistada emotsionaalne stress.
EFT tehnikat on lihtne õppida ning selle omandamiseks ei pea olema arst või terapeut. EFT tehnikat saab kergesti ja lihtsalt igal ajal iseenda peal kasutada kui mõni häiriv emotsionaalne või füüsiline probleem esile kerkib. EFTd saab tõhusalt kombineerida teiste teraapiameetoditega. 
EFT loojaks on Gary Craig.
META EFT loojaks on minu õpetaja Tron Enger. META EFT koosneb kolmest tasemest – neist 1.tase on sama, mis Gary Craig’i loodud EFT 1.tase, kuid 2.taseme ja 3.taseme materjalidesse on Tron Enger teinud olulisi täiendusi.
Kuidas EFT töötab?
 See on justkui emotsionaalne akupunktuur, kuid nõelte kasutamise asemel koputatakse sõrmeotstega teatud kindlas järjekorras läbi energiameridiaanidel asuvad akupunktid. EFT-s kasutatakse Hiina meditsiinist pärit teadmisi. Kuid erinevalt akupunktuurist, akupressuurist (ja muudest sarnastest tehnikatest), keskendub EFT häirivate sümptomite põhjusteks olevate emotsioonide vabastamisele. See aga aitab paljudel juhtudel füüsilisel vaevusel kaduda.
EFT võib sul aidata:
– vähendada stressi
– vähendada ärevust
– leevendada või vabaneda hirmudest (nt hirm tervise pärast, hirm mitte tulla toime majanduslikult, koertehirm, avaliku esinemise hirm, eksamiärevus, hirm saada eitav vastus)
– leevendada valu
– vabaneda sõltuvusest (nt suitsetamine, liigsöömine, liigne töötegemine jne)
– vabaneda traumast (nt lapsepõlvetraumad, õnnetused, diagnoosišokid jne)
– vähendada muretsemist
– vabaneda paanikahoogudest
– vabaneda foobiatest (nt lennuhirm, suhtlemishirm, klaustrofoobia, madudehirm jne)
– vähendada depressiooni, masendust vabaneda ärritustundest, süütundest, häbitundest, madalast enesehinnangust
– anda häid tulemusi ka füüsiliste sümptomite lahendamiseks, näiteks peavalu, düsleksia, allergia jms
– parandada tulemusi tööl, spordis (nt golfis), müügis, finantsvaldkonnas
– parandada suhteid, avalikuesinemise oskust, loomingulisuse väljendamist
– suurendada sisemist rahu
– suurendada iseenda väärtustamise taset ja paljudel muudel juhtudel.